Kariéra
Nabídka:

Zabezpečení nemovitostí v době dovolených

Na dovolenou se těší snad úplně každý. Vypnout od každodenních starostí, neřešit běžné věci a jen relaxovat. Řada z nás se však vrátí do svého domu/bytu a čeká je nemilé překvapení. Byt/dům byl vykraden. Následuje zjišťování, co vše bylo odcizeno, přivolání police, pojišťovny vyčíslení škod a dobrá nálada z dovolené je pryč. Aby na vás doma nečekalo nepříjemné překvapení po návratu z dovolené, připravili jsem pro vás souhrn preventivních opatření a rad.
 

 • Informujte o vaší dovolené pouze nezbytný okruh svých blízkých.Dávejte si pozor kdo sedí za vámi v restauraci, na obědě nebo jinde, kde se o vaší dvoutýdenní dovolené bavíte. Může se také stát, že dané osoby budou sdílet informaci o vaší nepřítomnosti nevědomky dále“. Rozhodně nezveřejňujte tuto informaci na sociálních sítí (Facebook, Twiter, Badoo aj.).  O tomto poučte i své děti, neboť sociální sítě jsou ideální informačním zdrojem pro osoby vystupující pod falešnou identitou za různými účely.
   
 • Váš odjezd na dovolenou by měl probíhat v klidu a pokud možno bez „divadelního představení“ při balení a nakládání vozidla pro sousedy a okolí.
   
 • Signálem o vaší nepřítomnosti pro zloděje je nepochybně plná poštovní schránka ve vašem vchodě. Domluvte se se sousedem/příbuznými, aby vám schránku s novinami/poštovní box pravidelně vybírali. Stejně tak působí i dlouhodobě stažené rolety/žaluzie na oknech nebo nesebrané prádlo na sušáku stojící týden na balkoně/zahradě.
   
 • Jedním ze spolehlivých bezpečnostních opatření proti nezvaným návštěvám je instalace elektronického zabezpečovacího systému (EZS) a jeho připojení na Pult centrální ochrany (PCO). Pokud ESZ nepřipojíte na PCO riskujete situaci, že se na dovolené večer na pláži dozvíte o poplachu a vaše reakční možnosti budou velmi omezené. Než se vám podaří někoho zalarmovat, budou zloději pravděpodobně i s lupem pryč.  Moderní EZS si poradí i s domácími mazlíčky, které můžete ponechat volně se pohybovat po bytě. Objekt označte, že je střežen EZS a připojen na PCO. Do EZS lze zapojit různé typy čidel jako například čidlo na detekci zaplavení nebo čidlo na detekci úniku plynu.
   
 • Ti z vás, kteří nechtějí investovat do trvalé instalace EZS, mají v současné době možnost dočasného pronájmu EZS a střežení objektu prostřednictvím PCO pouze po dobu vaší nepřítomnosti. Cena bude vyšší než běžné připojení na PCO, ale v daném případě se určitě vyplatí. Naše společnost může provádět i průběžnou kontrolu objektu v denní/noční době, která bude mít vysoký preventivní účinek. Dočasně zabezpečený objekt nechte také označit stejně jako v předchozím případě.
   
 • Na trhu je k dispozici široká nabídka mechanických bezpečnostních prostředků. Jejich instalace a použití však musí být koncepční a komplexní. Narychlo instalovat některý z nich nebude mít cílený účinek, neboť uživatel opomene jinou slabinu, které zloději využijí ke vstupu do objektu.
   
 • Řada z nás má v bytě květiny, ponechává zde i drobné domácí mazlíčky. Návštěva souseda/příbuzného je tak nevyhnutelná a přítomnost osoby v bytě/domě, dočasně otevřené okno vysílá jednoznačný signál „byt není prázdný“ a pomůže odradit případné pachatele, kteří si vyberou raději opuštěný objekt. Příbuzný navíc prověří, zda nedošlo např. k vytopení bytu apod.
   
 • Dalším vhodným pomocníkem jsou časově nastavitelné spínače elektrického proudu, do kterých lze připojit libovolný spotřebič - lampu v obývacím pokoji, světlo v kuchyni nebo u vchodu. Temný dům a dlouhodobě zhasnutý byt opět vysílá signál, který neunikne hledáčku profesionálních zlodějů.
   
 • Pravidelně vybírejte telefonní záznamník/hlasovou schránku svého telefonu. Stejně tak jako poštovní schránka, může fungovat i záznamník na pevné lince. Jedná se již o sofistikovanější metody prověřování přítomnosti majitelů v nemovitosti. Nicméně vaším telefonním číslem disponuje často široký okruh lidí, který jej nevědomky zprostředkuje třetím osobám. Máte-li záznamník na pevné nebo mobilní lince doporučujeme jej pravidelně „vybírat“ a reagovat na vzkazy.
   
 • Před odjezdem se přesvědčte, že obydlí je zabezpečeno v oblasti požární bezpečnosti. Od elektrické sítě jste odpojtevšechny el. spotřebiče, které nemusí být v provozu, uzavřete přívod plynu. Elektrické spotřebiče vám nebudou spotřebovávat v režimu standby energii, budou ochráněny před případným přepětím při bouřce a eliminujete možnost zahoření v případě možného zkratu.
   
 • Ověřte si, že všechna zařízení, která musí fungovat v době vaší nepřítomnosti na baterie, mají baterie dostatečně silné. Nejpalčivější v tomto směru bývají tzv. bezdrátová čidla v EZS, kdy může dojít k vybití baterie ve vaší nepřítomnosti a EZS nebude plně funkční.
   
 • Myslete na zadní kolečka. Každý systém může selhat. Svoji domácnost nechte řádně pojistit. Pozor při sjednání pojištění na limity plnění a výluky v pojistných podmínkách, kterými se některé pojišťovny snaží minimalizovat náhrady při plnění. Pro tento případ byste měli mít připravený také soupis cenností a sériových čísel drahých el. spotřebičů v domácnosti. (Popravdě, kdo z nás takový seznam doma má?) V bytě nezanechávejte zbytečně vysokou finanční hotovost a cennosti.
   
 • Příbuzní nebo známí by měli vědět, kde se nacházíte a jak se s vámi spojit v mimořádných situacích (povodně, větrné smrště aj.). U některého z těchto lidí zanechte rezervní klíč, pokud nebude nikdo, kdo by chodil do vašeho bytu/domu na kontrolu.

 

Obchodní oddělení:
234 033 333
M2C - Facility management
Kariéra
Aktuální TOP hledané pozice ve společnosti M2C a. s.
Pomáháme
imageMapa
© 2012 Mark2 Corporation Czech a.s.
© 2012 MPresent | Tvorba www stránek, redakční systém - www.EDITUJ.cz | webdesign MPRESENT s.r.o. 2012
Google+
m2c openhome