LR pixel

Víme, jak na chytré odpadové hospodářství

Víme, jak na chytré odpadové hospodářství

Položte si teď otázku – maximalizujete využití kapacit vozidel v rámci odpadového hospodářství? Přemýšlíte, kde by se v celém cyklu daly ušetřit náklady? Nabízíme jednoduché řešení formou dálkového monitoringu kontejnerů. Technologie chytrého odpadového hospodářství se uplatní zejména ve městech, obcích, retailu i v každém výrobním procesu, se kterým je spojena produkce nemalého množství odpadu.

Inteligentní smart senzory a dálkový monitoring kontejnerů vám umožní spravovat odpadové hospodářství tím nejefektivnějším způsobem přizpůsobeným přesně na míru.

Nabízíme dva možné způsoby upozornění na naplnění kontejneru. Prvním variantou je tzv. Smart tlačítko, jehož stlačením upozorní pracovník náš systém, který následně na základě této informace plánuje svozové trasy automaticky. Druhým způsobem jsou Smart senzory, které monitorují naplněnost kontejneru každou hodinu a odesílají informaci do našeho systému. Až senzor určí, že je nádoba plná, automaticky ji zařadí do plánu svozu.

Pracovník, který se stará o výsyp kontejnerů, má skrze tablet přístup ke všem relevantním informacím přes mobilní aplikaci, kde mu systém sám automaticky vygeneruje celý plán svozu. Aplikace ho provede celým procesem, ukáže plné nádoby i půdorys areálu a naviguje ho krok po kroku. Pracovník má také možnost odeslat zpětnou vazbu přes aplikaci a upozornit například na překážku, která mu může zabránit ve výsypu nádoby.

Operátor má prostřednictvím aplikace přehled o celé operaci v reálném čase. Součástí celého řešení jsou i reporty a analýzy, sestavěné na základě sesbíraných dat, které vypovídají o kvalitě služeb a účinnosti celého procesu.

Smart senzory jsou schopny například v obcích navrhnout efektivnější plán svozu odpadu. Jejich hlavním předpokladem je na dálku získat informaci o naplněnosti kontejnerů, nastavit vhodnou frekvenci svozů a naplánovat je tak, aby se řidičům uvolnily kapacity i pro další klienty. Po implementaci smart senzorů je možnost upravit trasy a svozy tak, že se v obcích podaří snížit náklady a ušetřit časovou vytíženost vozidla až téměř o 60 %.

Hlavním přínosem tohoto řešení spočívá v menším počtu ujetých kilometrů pracovníka, který sváží odpad a efektivita naplánovaných svozů, tedy ne cyklicky, ale dle potřeby. Tím pádem můžete lépe využít kapacity i čas vozidla. Efektivnější plánování tras znamená také menší znečištění ovzduší a zlepšování životního prostředí. Implementace řešení je jednoduchá a rychlá, instalace softwaru, proškolení vašich pracovníků a spuštění zvládneme během 7 pracovních dnů.

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.