LR pixel

Jak na efektivní údržbu a úklid nemovitosti během léta: pozor dejte hlavně na zanesenou klimatizaci

Jak na efektivní údržbu a úklid nemovitosti během léta: pozor dejte hlavně na zanesenou klimatizaci

Léto je obdobím, na které se většinou všichni těší. Správcům nemovitostí však mohou horké měsíce přinést nejednu výzvu. Pojďte se s námi podívat, čemu všemu je během léta třeba věnovat při údržbě nemovitosti zvláštní pozornost, aby byli vaši nájemníci spokojeni. 

 

Pro efektivní úklid je klíčová správná organizace 

Nejdůležitější ze všeho je správné a včasné načasování všech úklidových a údržbářských prací, které vás čekají. Budovu si projděte od střechy přes sklep až po exteriér, připravte si komplexní seznam všech potřebných činností a stanovte si jasně priority. Poté si naplánujte přesné termíny, kdy se budete jednotlivým úkolům věnovat. Zkontrolujte si také, jestli máte pro úklid a plánovanou údržbu dostatek potřebného vybavení. 

O všech důležitých opravách a dalších činnostech, které by mohly narušit běžný chod budovy, informujte v dostatečném předstihu také své nájemníky, aby měli čas se podle toho případně zařídit. Berte v potaz i jejich potřeby a přání. Pokud jim stanovené termíny z podstatných důvodů nevyhovují a je možné je změnit, vyhovte jim. 

 

Na co je dobré se během léta primárně zaměřit 

Kontrola a údržba klimatizace 

Klimatizace je v letních měsících skvělým pomocníkem. Musíte se o ni však dobře starat, jinak se její filtry rychle zanesou. Nejen, že pak přestane plnit správně svoji funkci a může dokonce ohrožovat zdraví vašich nájemníků, ale také se vám její provoz pěkně prodraží – začne totiž spotřebovávat více elektrické energie a snadno může dojít až k jejímu nevratnému poškození. 

Proto pokud jsou místnosti v budově vybavené nástěnnou klimatizací, je třeba vždy alespoň jednou měsíčně vyndat prachové filtry a přeprat je ve vodě s čisticím prostředkem. Následně byste měli také vysát celý vnitřek klimatizace, důkladně vyčistit od zbytku prachu plastovou předfiltraci a vyčistit pomocí speciálního čisticího spreje i výparník. 

Při organizaci úklidu klimatizace si nezapomeňte také vyhradit čas na její pravidelnou dezinfekci, která se provádí za použití speciálních dezinfekčních prostředků. Bez toho riskujete, že se v interiérech přemnoží bakterie, viry a plísně, které mohou u citlivějších jedinců způsobit potíže s dýcháním, alergie a další zdravotní problémy. 

Pokud si nejste v tomto ohledu příliš jisti svými technickými dovednostmi, rádi se postaráme o pravidelný efektivní úklid vaší klimatizace za vás. 

Rekonstrukce a drobné úpravy 

S ohledem na teplé počasí jsou letní měsíce ideálním časem i pro rekonstrukce nebo alespoň menší úpravy nemovitostí, kterým jiné roční období příliš nepřeje. Co všechno je dobré si zkontrolovat a během léta případně opravit? 

  • těsnění kolem oken a dveří 
  • stav balkonů nebo terasy 
  • funkčnost venkovního osvětlení 
  • malování v interiéru nebo úpravy fasády budovy 

Děsí vás představa úklidu po malování nebo větší rekonstrukci? Žádný stres. Obraťte se na nás a rádi se o závěrečný efektivní úklid vašich prostor postaráme.  

Pohodlí a bezpečí nájemníků 

S létem ožívají i komáři a další hmyz, který může vaše nájemníky nepříjemně potrápit. Postarejte se, aby mohli lidé ve vašem domě za horkých nocí v klidu usínat s otevřeným oknem – vybavte všechna okna sítěmi proti hmyzu. 

Ještě více než komáři mohou být nepříjemná klíšťata, která přenášejí řadu nebezpečných nemocí. Aby se jim v okolí vaší nemovitosti příliš nedařilo, věnujte se pravidelně také údržbě travního porostu. Zatímco klíšťata to odradí, vaši nájemníci posekaný a upravený trávník zaručeně ocení. 

Je toho na vás moc? Pomůže vám naše úklidová firma 

Je toho už na vás moc? Nebojte, nemusíte všechno dělat sami. Od toho jsme tady my. Rádi se postaráme o jednorázový i pravidelný úklid vašich prostor nebo si vezmeme na starosti rovnou údržbu celé nemovitosti. Napište nám a vytvoříme vám řešení na míru přesně podle vašich potřeb. 

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.