LR pixel

Jak efektivně využívat klimatizaci pro komfort i snížení nákladů

Jak efektivně využívat klimatizaci pro komfort i snížení nákladů

Klimatizace představuje nejen způsob chlazení v horkých letních dnech, ale také efektivní a ekologicky šetrné řešení pro vytápění domácností a jiných prostor. Se správným nastavením a údržbou klimatizace můžete dosáhnout optimálního pohodlí a zároveň snížit náklady na energie. V tomto článku vám přinášíme rady a tipy, jak efektivně klimatizaci využívat a získat tak maximální komfort při minimalizaci nákladů. 

 

Nejlevnější klimatizace díky chytrému termostatu 

Chytré termostaty optimalizují vytápění, poskytují informace o spotřebě energie a umožňují manuální nebo vzdálené ovládání topných těles prostřednictvím aplikace ve vašem smartphonu nebo webovém prohlížeči. Díky nim dokážete regulovat vytápění a chlazení, i když nejste doma nebo v kanceláři, a tím šetřit peníze. Jednoznačnou výhodou chytrého termostatu je tedy úspora nákladů za vytápění a možnost přístupu odkudkoliv. 

 

Topení klimatizací jako efektivní a ekologicky šetrné řešení 

Topení klimatizací je u nás stále poměrně nová záležitost. Představuje však velmi efektivní, rychlý a ekologicky šetrný způsob pro vytápění užívaných prostor za relativně nízkou cenu a je tak ideálním řešením pro moderní domácnosti. Svou schopností poskytovat chlazení v létě a vytápění v zimě se klimatizace stává univerzálním zařízením, které nejenže šetří energii, ale přináší také rychlou návratnost investice. 

 

Tip: Přečtěte si náš článek Jak zlepšit energetickou efektivitu vaší nemovitosti a ušetřit na účtech za energie? 

 

Údržba klimatizace v bytě i kanceláři 

Klimatizace je skvělým zařízením s nízkou spotřebou energie, ale vyžaduje správnou péči, aby fungovala optimálně. Pokud je zanesená, nedosahuje 100 % svého potenciálu a místo úspory energie spotřebovává více než ve stavu čistoty. Navíc se rychleji opotřebovává. Vzrůstající množství plísní a prachu ve vzduchu také může vyvolávat alergické reakce. Proto jsou pravidelná čistění klimatizace a její dezinfekce nesmírně důležité. Víte, jak na správnou údržbu klimatizace? 

 

  • Nezapomínejte na pravidelnou výměnu filtrů 

Potřeba údržby klimatizace vždy závisí na míře znečištění prostředí, ve kterém je zařízení používáno. Pokud máte nástěnnou klimatizaci, doporučuje se jednou měsíčně vyjmout prachové filtry a opláchnout je ve vodě s čistícím prostředkem. Dále je vhodné vysát a vyčistit celý vnitřek zařízení od prachových zbytků. Nezapomeňte také omýt plastovou předfiltraci. Venkovní jednotka by měla být čištěna minimálně dvakrát ročně. Pokud využíváte klimatizaci i pro topení pomocí tepelného čerpadla, doporučuje se častější odstraňování nečistot. 

 

  • Čistěte výparník 

Čištění výparníku je obtížnější než čištění filtrů, protože se nachází za nimi. Pro běžnou údržbu je dostačující pravidelné odstranění nánosů nečistot z výparníku pomocí speciálních čistících sprejů. Nicméně aby se předešlo zanesení výparníku, je klíčové věnovat dostatečnou péči zmíněnému čištění filtrů. 

 

  • Snižte riziko znečištění vzduchu v interiérech pomocí dezinfekce 

Většina nemocí se šíří v uzavřených prostorech, kde je vzduch pětkrát více znečištěný než venku. Pro odstranění bakterií, virů a plísní z klimatizace lze využít dezinfekční přípravky. Tyto přípravky lze aplikovat do klimatizačního systému prostřednictvím hadiček připojených ke vstupním otvorům a trysek, přičemž je nutné mít klimatizaci vypnutou. Po čištění klimatizace dezinfekcí je možné ji opět spustit po několika minutách. 

 

Tip: Přečtěte si náš článek Výhody outsourcingu správy budov. 

 

Bezstarostný provoz vaší klimatizace s M2C 

V M2C se specializujeme na technickou údržbu budov, a proto vám můžeme nabídnout kompletní servis v oblasti údržby klimatizace. Jako majitelé objektu nebo provozovatelé kancelářské budovy můžete svěřit údržbu vaší klimatizace do našich rukou a užívat si bezproblémový chod objektu. Naši specialisté jsou vybavení moderní technikou a zajišťují plánování a realizaci údržby a oprav, včetně preventivních a prediktivních opatření. Provádíme revize technologických prvků, technické prohlídky a zajišťujeme servisní zásahy v případě nečekaných událostí. 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.