LR pixel

Inovace a trendy v zabezpečení objektů pro rok 2023

Inovace a trendy v zabezpečení objektů pro rok 2023

Fyzický bezpečnostní průmysl prochází v posledních letech rychlým vývojem. Díky špičkovým technologiím, jako jsou umělá inteligence (AI), strojové vnímání a internet věcí (IoT), se bezpečnostní systémy stávají stále sofistikovanějšími a integrovanějšími. Tyto technologie překračují hranice, umožňují systémům zvládat inteligentní úkoly a zlepšovat efektivitu nejen v oblasti bezpečnosti, ale i v dalších provozních funkcích. Tyto změny jsou patrné v mnoha odvětvích a typech organizací, které se musí přizpůsobit novým trendům a výzvám v oblasti zabezpečení objektů. 

Lidská přítomnost nezaručí 100% bezpečnost 

S narůstajícím množstvím kamerových záznamů je pro lidský dohled stále náročnější efektivně monitorovat všechny záznamy. Proto se předpokládá, že nasazení analýzy založené na AI bude sloužit jako katalyzátor, který umožní bezpečnostním oddělením provádět více úkolů s omezenými lidskými zdroji, zejména v oblasti zabezpečení domu, zabezpečení objektu a kamerového zabezpečení domu. 

 

Umělá inteligence (AI) a strojové učení 

Očekává se, že v roce 2023 dojde k výraznému rozšíření použití analýzy založené na umělé inteligenci (AI) v kamerových systémech a systémech pro správu videí (VMS), protože stále více výrobců začíná tuto funkcionalitu integrovat do svých standardních produktových řad kamer.  

 

Pohybové senzory 

Pohybový senzor je bezpečnostní zařízení, které je nainstalováno v budovách s cílem měřit a detekovat pohyb v daném prostoru. Tato zařízení jsou obvykle používána k signalizaci majitelům o neoprávněném pohybu v omezených oblastech, zejména v době mimo provozní dobu. Pohybové senzory jsou nasazovány jak v komerčních, tak v rezidenčních objektech, a rovněž na průmyslových a vojenských zařízeních. Jsou spolehlivé díky: 

 • rychlé detekci pohybu, 
 • vysoké citlivosti a přesnosti, 
 • nízkému počtu falešných poplachů apod. 

 

Rozpoznávání obličeje 

Rozpoznávání obličeje představuje inovativní technologii, která na základě pokročilých algoritmů a analýzy obrazů umožňuje porovnávání lidských obličejů z digitálních obrázků nebo videí s rozsáhlou databází obličejových rysů a jejich následné ověření. Systém se opírá o rozpoznávání vzorů a počítačové zobrazování k detailnímu mapování obličejových rysů a vytváření unikátního profilu. Rozpoznávání obličeje může být považováno za bezpečnou technologii z několika důvodů: 

 • vysoká přesnost, 
 • identifikace jedinečných rysů tváře, 
 • možnost integrování s dalšími systémy, 
 • neinvazivní technologie, 
 • moderní technologie a inovace apod. 

 

Internet věcí (IoT) a chytré domy 

Systémy domácí automatizace, které integrují koncept Internetu věcí (IoT), umožňují automatizaci různorodých úkolů, jako jsou regulace vytápění a chlazení domova, automatické krmení domácích zvířat nebo ovládání osvětlení a jiných spotřebičů. Díky propojení těchto zařízení do jediné sítě a možnosti jejich dálkového ovládání prostřednictvím IoT je dosaženo vyšší úrovně efektivity a pohodlí. Jaké jsou přínosy? 

 • zabezpečení dat a sítě, 
 • zabezpečení samotných zařízení IoT, 
 • ochrana osobních dat, 
 • zálohy a obnova, 
 • aktualizace a správa apod. 

 

Nové inovativní a efektivní metody zabezpečení budov 

Nové přístupy k zabezpečení budov nabízejí inovativní a efektivní metody, které umožňují zvýšení bezpečnosti prostorů a ochranu majetku a osob v moderním prostředí, kde se fyzický bezpečnostní průmysl neustále vyvíjí a integruje nové technologie. Jedná se například o:  

 • Využití autonomních robotů a dronů pro hlídkování, monitorování a rychlou reakci na bezpečnostní incidenty, což umožňuje efektivní a flexibilní zabezpečení objektu. 
 • Pokročilou analýzu dat v zabezpečovacích systémech, která umožňuje lepší predikci a prevenci bezpečnostních incidentů prostřednictvím analýzy historických a reálných dat, což zvyšuje účinnost zabezpečení. 
 • Geofencing a geolokační technologie pro zlepšení kontroly přístupu a monitorování pohybu osob a vozidel v rámci chráněného území, což umožňuje precizní a efektivní sledování pohybu osob a vozidel. 
 • Integraci zabezpečovacích systémů se sociálními médii a komunitními platformami, které umožňují lepší komunikaci mezi majiteli nemovitostí, nájemníky a bezpečnostními firmami, což přispívá k rychlejšímu sdílení informací a prevenci zločinu. 

 

Zjednodušte a zefektivněte správu bezpečnosti 

Integrace elektronického zabezpečení objektu do systémů správy budov může zjednodušit a zefektivnit správu a monitorování bezpečnosti. Centrální monitorovací systémy umožňují rychlé reakce na potenciální hrozby a umožňují správcům budov lépe sledovat bezpečnostní situaci. Integrované zabezpečovací opatření umožňují majitelům a správcům budov využít moderních technologií, což může přinést inovace a zlepšení v oblasti bezpečnosti. 

 

Vyzkoušejte PCO – pult centralizované ochrany 

Jedná se o službu, která poskytuje profesionální monitorování a ochranu objektů 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. PCO je provozováno z jednoho centrálního místa, kde zkušení operátoři monitorují širokou škálu bezpečnostních systémů a okamžitě reagují na neobvyklé události. Pokud je situace nebezpečná, operátoři mohou vyslat zásahovou jednotku a provést další kroky k zajištění bezpečnosti objektu. Máte o službu zájem, kontaktujte nás a my vám se vším ochotně poradíme. 

 

 

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.