LR pixel

Zvýšení bezpečnosti na parkovištích: jak zabránit nehodám

Zvýšení bezpečnosti na parkovištích: jak zabránit nehodám

Bezpečnost a uživatelský komfort jsou pro majitele a správce parkovišť klíčové faktory, které ovlivňují celkový dojem uživatelů z parkování. Kromě dostatečného osvětlení a označení parkoviště je dnes možné využít moderní technologie, které mohou výrazně přispět ke zvýšení bezpečnosti a pohodlí při parkování. V tomto článku se podíváme na některé z těchto nástrojů, které majitelé a správci parkovišť mohou využít pro maximalizaci bezpečnosti a uživatelského zážitku na parkovištích. 

Dostatečné osvětlení parkoviště  

Kromě zajištění jasného osvětlení pro řízení a pěší zóny je důležité zajistit minimální počet stínů v oblastech, kde by se mohli skrývat potenciální útočníci. Určitě je třeba věnovat pozornost také výtahům, schodištím a vnější části parkovacích garáží, které patří mezi nejrizikovější místa. Další důležitou otázkou je využití osvětlení parkoviště pro bezpečnost řidičů za denního světla. 

 

Pokud je kontrast mezi jasným denním světlem a zastíněnou garáží příliš velký, může to způsobit chvilkovou slepotu vjíždějících řidičů. Proto je třeba zvážit osvětlení vjezdů do parkovacích domů, aby se minimalizovalo riziko této situace. 

 

Řízení přístupu pro bezpečné parkování 

Pokud chcete zvýšit bezpečnost vašeho parkoviště nebo garáže, instalace řízení přístupu může být velmi účinným způsobem. Použití bezpečnostní budky, bran a zvedacích/spouštěcích ramen pro ovládání přístupu vozidel a chodců může pomoci omezit neoprávněný přístup a zvýšit kontrolu nad provozem. 

 

Dále je důležité zabránit přístupu do soukromých oblastí a míst, která by mohla poskytovat úkryt pro potenciální útočníky, a to pomocí konstrukčních prvků, jako jsou cementové bloky, oplocení nebo jiné překážky. Tato opatření mohou výrazně přispět k bezpečnosti vašeho zařízení. 

 

Důležitost správného označení parkoviště 

Klíčovým prvkem pro zlepšení bezpečnosti je instalace vhodného označení parkoviště umožňujícího komunikaci s chodci, řidiči a potenciálními pachateli trestné činnosti. Zprávy na značkách by měly být jednoduché a snadno srozumitelné pro všechny návštěvníky. Je důležité používat značky, které informují návštěvníky o dostupných bezpečnostních nástrojích, jako jsou nouzové telefony, VASS a tísňová tlačítka, a naučit je, jak je efektivně používat. 

 

Nesmíme zapomínat ani na bezpečnost jízdy. Proto by pro řidiče mělo být instalováno značení, které jasně ukazuje, co je na parkovišti povoleno, a co naopak není. 

 

Implementace systémů dohledu 

Pokud hledáte účinný způsob, jak zlepšit bezpečnost vašich parkovacích ploch, můžete zvážit instalaci smart monitoringu – kamerového systému s detekcí pohybu. Kromě obvyklých venkovních kamer s detekcí pohybu můžete zvážit také instalaci zařízení, která jsou vybavena sofistikovanými algoritmy. Tato zařízení dokážou rozpoznat lidi, vozidla a další objekty, což umožňuje lépe zaznamenat aktivitu na parkovišti. 

 

Venkovní kamery s detekcí pohybu dokážou snímat i v noci nebo za špatných světelných podmínek. Pokud plánujete instalovat kamerový systém, zvažte tedy pro maximální účinnost a ochranu vašeho parkoviště využití kamer s detekcí pohybu. 

 

Jak zvýšit bezpečnost a komfort parkování 

Bezpečnost a uživatelský komfort jsou klíčové faktory, které mají vliv na celkový dojem uživatelů z parkování. Existuje několik moderních technologií, které majitelé a správci parkovišť mohou využít pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí při parkování, například dostatečné osvětlení parkoviště, řízení přístupu pro bezpečné parkování, správné značení a implementace systémů dohledu. 

 

Tyto nástroje pomohou minimalizovat riziko neoprávněného přístupu a zlepšit kontrolu nad provozem. Použití těchto moderních technologií může pomoci majitelům parkovišť zvýšit spokojenost uživatelů a zajistit bezpečnost parkovacích ploch. 

 

Zabezpečte své objekty s PCO a VPCO službami od M2C 

V M2C nabízíme službu PCO – pult centralizované ochrany, kterou vykonávají zkušení a speciálně proškolení operátoři, kteří jsou schopni monitorovat a střežit vaše objekty 24/7. Sledují širokou škálu bezpečnostních systémů, jako jsou například kamery a alarmy, a v případě jakýchkoliv neobvyklých událostí okamžitě reagují. 

 

V případě, že si přejete ještě vyšší úroveň ochrany, nabízíme také službu VPCO, což znamená virtuální pult centralizované ochrany. Tato služba je založena na podobném principu jako PCO, ale místo operátorů v centrále se používají moderní bezpečnostní technologie, které umožňují přímé monitorování parkoviště z centrály. 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.