LR pixel

Zeptali jsme se: Patrik Zúrik na téma jakým směrem se ubírá M2C na Slovensku

Zeptali jsme se: Patrik Zúrik na téma jakým směrem se ubírá M2C na Slovensku

Obchodní ředitel pro SK Patrik Zúrik nám nastínil, jakým směrem se ubírá M2C na Slovensku, které technologie mají nyní největší potenciál a jak koronavirus změnil zájem o vzdálené poskytování služeb.

Můžete zmínit nějaké významné nové zakázky, které se podařilo M2C na Slovensku v posledních měsících získat?

Za posledné obdobie sa nám podarilo získať a dotiahnuť do úspešného konca viacero zaujímavých projektov, medzi ktoré určite patri najväčší maloobchodný predajca bytového zariadenia, ktorému poskytujeme fyzickú ochranu pre 4 výrobné závody v 4 lokáciach po Slovensku. V oblasti priemyslu sa nám podarilo získať dva odlišné priemyselné areály v okolí mesta Sereď, kde poskytujeme komplexné IFM služby. V oblasti obchodných centier sa nám podarilo obhájiť poskytovanie fyzickej ochrany a vzdialeného dohľadu pre celé portfólio klienta 4 obchodných centier na Slovensku a zároveň, rozšíriť spoluprácu o služby facility managementu. Upevnili sme si pozíciu na východnom Slovensku, konkrétne v Košiciach, kde poskytujeme naše služby facility a bezpečnosti v kombinácií so vzdialeným dohľadom pre dve obchodné centra. Naše referencie sme rozšírili aj o administratívnu budovu v centre Bratislavy, kde zabezpečujeme komplet IFM služby.

Jaké ze stávajících technologií M2C mají podle vás nyní největší potenciál?

Určite vzdialený dohľad, produkt M2C Space, ktorý je na Slovensku súčasťou takmer každej ponuky v oblasti bezpečnosti, minimálne tej alternatívnej. V oblasti facility managementu je veľký potenciál pri využití IoT čidiel a následne reakčnej údržby alebo pri optimalizáciách a nastavovaní technológií vďaka datam zbieraným z objektu. Zo softwarových riešení je dôležité zmieniť M2C Log, v kombinácií s eRecepčnou a M2C Space, vďaka ktorým vieme plne zautomatizovať chod vrátnice v akomkoľvek priemyselnom objekte, alebo recepciu v administratívnej budove.

Které segmenty jsou v oblasti automatizace pro M2C klíčové?

Z pohľadu bezpečnosti a zefektívnenia procesov je to priemysel a logistika, kde môžeme plne využiť vzdialený dohľad a eRecepčnú a tak proces odbavovania návštev alebo vodičov kamiónov vieme plne automatizovať. Naše IT oddelenie softwarovo zabezpečí kompatibilitu našich produktov, s internými softwarmi klienta a preto dokážeme kontrolovať vstup/výstup z objektu a trackovať tovar, respektíve kontrolovať celý proces naskladnenia alebo vyskladnenia tovaru. Podobný proces vybavovania návštev uplatňujeme aj v segmente administratívnych budov, kde môžeme recepciu plne zautonomniť alebo kombinovať s fyzickou recepčnou a tak minimalizovať čas vybavenia návštevy. Za zmienku stoja menšie obchodné centra, kde náklad na strážnu službu je likvidačný pre jeho chod. Vďaka M2C Space vieme objekt priebežne monitorovať, dať do režimu stráženia, prípadne dohliadať nad zásobovania a znovu objekt uviesť do bežnej prevádzky.

Pokud byste měl přesvědčit naše zákazníky, proč jít do automatizace s M2C, co byste zmínil?

Klientom poskytujeme riešenie šité na mieru, ktoré je podmienené detailným auditom, zameraným na konkrétny problém alebo proces. Našu víziu a možnosti postavenú na základe nášho know how a produktov deklarujeme aj číslami, respektíve zefektívnením a finančnou úsporou prezentovanou v určitom časovom horizonte klientovi. Neposledným argumentom je množstvo referencií a projektov, ktoré máme úspešne za sebou a stále sú v našom portfóliu.

Lze říci, že je dnes o vzdálené poskytování služeb větší zájem kvůli koronaviru?

Určite áno, keďže sa snažíme minimalizovať ľudský kontakt a držať si od ľudí odstup. Ale nie je to len kvôli koronavírusu, ale aj vďaka tomu že technologické riešenia sú efektívnejšie, z finančného hľadiska prijateľnejšie a stávajú sa bežnou súčasťou našich životoch. Trend inovácií a aplikovania technologických riešení je stále intenzívnejší a koronavirus urýchlil proces rozhodovania, či už z pohľadu nastavených opatrení, alebo z finančného aspektu.

Zavedli jste na Slovensku v poslední době nějaké novinky z hlediska produktů, služeb či procesů?

Pár mesiacov dozadu sme pre sieť nemocníc inštalovali 36 setov bezkontaktného merania teploty, vzhľadom na nastavené opatrenia vlády to klientovi značne zjednodušilo kontrolu vstupujúcich osôb.
Aktuálne máme s retailovým klientom rozjednanú implementáciu softwarového riešenia TrackSys, tak verím že tento nový produkt budeme môcť aplikovať aj na Slovenskom trhu.


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.