LR pixel

Zeptali jsme se našeho obchodního ředitele Davida Pulkerta na současné trendy integrovaného facility managementu

Zeptali jsme se našeho obchodního ředitele Davida Pulkerta na současné trendy integrovaného facility managementu

Jaké jsou současné trendy na poli integrovaného FM?

Hlavním trendem na poli IFM je, že spoustu společnostní přechází na digitalizaci, převádí veškeré technologie na bezobslužné nebo případně je dokáží sledovat na dálku pomocí IoT čidel. Novým trendem také je, že společnosti se snaží vše integrovat do jednoho systému, který řídí kompletně celou budovu a celý facility managment je díky tomu přehlednější a uživatel systému dokáže lépe spravovat danou budovu. Důležitou součástí je integrace do systému v rámci AFM, ten slouží k tomu, aby byly veškeré informace v jednom softwaru, který následně vytvoří přehledné reporty. Ty řešíme pomocí BI systému a klientovi předáme finální formu.

Jak jste zmínil, pandemie potvrdila trend digitalizace, to mnohdy znamená změnu celého obchodního modelu, jak to vnímáte vy?

Mnoho firem začíná do svých systémů implementovat IoT čidla, softwary, které jednotlivé budovy řídí. Hlavním důvodem jsou finanční úspory. Většina čidel je totiž napojeno na nějaké vzdálené středisko, v našem případě je to M2C Space, kde se vzdáleně jednotlivé technologie ovládají. V případě jakékoliv nestandardní situace je tu pak možnost vyslat na místo zásahovou skupinu, která problém následně řeší.

Současná situace ukázala, jak důležité je být připravený a pružně reagovat na požadavky trhu. Jak bylo potřeba přizpůsobit portfolio produktů? S jakými novými produkty jste v rámci covidu přišli na trh?
Covidová situace ukázala, že se musíme přizpůsobit hlavně v rámci úklidových služeb, kde jsme klientům nabídli nové produkty v rámci dezinfekce. Jde například o rosení nebo nanotechnologie. Nasadili jsme také technologii JettyRobot, se kterým jsme schopni čistit čistit vzduchotechniky. Celkově se teď zaměřujeme více na to, jak vytvářet pro klienty úsporu, a jak začlenit efektivně služby IFM do provozu tak, aby vytvářely klientovi synergie.

Které technologie se podle vás stanou klíčovými?

V současnosti jsou módní analytické softwary, které rozšiřují možnosti integrovaného facility managmentu, ať už jde o ostrahu či údržbu. V údržbě dokážeme pomocí kamer analyzovat nejrůznější problémy, které mohou vyvstat ve strojovnách. Dokážeme monitorovat, jestli neuniká voda, jestli nenastala jakákoliv změna oproti normálnímu provozu. Technologie, která pro nás bude klíčová, jsou již zmíněná IoT čidla, která jsou provázaná s M2C Space. Věřím, že standardem se stane i naše elektronická recepční, která zajistí plynulý chod vrátnice, eliminuje nutnost fyzické recepční nebo jen doplní lidskou sílu.

Můžete zmínit nějaké významné nové zakázky, které se podařilo M2C v posledních měsících získat?

Od začátku roku se můžeme pochlubit spoustou nových zakázek. Zmínil bych jednu z největších, tou je společnost T-mobile, kde se budeme starat o kompletně celé portfolio objektů. Dále budeme nově zajišťovat úklidové služby pro OC Harfa, KOPOS Kolín a pro síť poboček Providentu. Novou zajímavou zakázkou je Yanfeng, kde jsme nastoupili na služby fyzické bezpečnosti v divizi průmysl.

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.