LR pixel

„Ujíždím na inovacích. Miluji ECO jízdu,“ říká naše ředitelka marketingu o novém firemním voze značky MINI Cooper Countryman

„Ujíždím na inovacích. Miluji ECO jízdu,“ říká naše ředitelka marketingu o novém firemním voze značky MINI Cooper Countryman

V současné době stále více společností, které si uvědomují svoji odpovědnost vůči životnímu prostředí, pořizuje mezi své zaměstnance ekologičtější vozidla. A ani my rozhodně nejsme pozadu. V rámci spolupráce se společností Renocar, se kterou spolupracujeme na projektu e-mobility, využívá naše ředitelka marketingu Tereza Rýparová automobil plug-in hybrid MINI Cooper Countryman. Zeptali jsme se, jak je s ním spokojená a jaké vidí výhody v používání plug-in hybridního vozu.

Jak jste spokojená s vašim plug-in hybridním vozidlem Mini Cooper Countryman a které jeho vlastnosti nejvíce oceňujete?

Vzhledem k tomu, že v M2C se zabýváme technologiemi a novými SW, byl pro mě tento automobil jasnou volbou. Na mém novém MINI oceňuji hlavně přesnost řízení a stabilitu. Při průjezdu zatáčkami, kterých je na českých silnicích mnoho, se cítím jistě a bezpečně i při vyšší rychlosti. Pokud využívám elektro pohon, tak je to pro mne zase velmi tichá a příjemná jízda. Osobně vidím jako užitečné i velmi svižné ale zároveň plynulé zrychlení při rozjezdech.

Jak jste spokojena s interiérem vozu?

Interiér vozu je velmi stylový a odvážný, což je pro mě ta správná kombinace Oceňuji světlé kožené sedačky s nastavitelným sedákem pro nohy. V interiéru dominují kruhy, případně je zde patrná inspirace letadel, najdete zde mnoho různých páček podobně jako v kokpitu. Přiznám se, že jsem ze začátku měla problém se v celé soustavě tlačítek vyznat, ale je to celé jen o zvyku

Plug-in hybrid představuje kombinaci elektrického a zážehového benzínového motoru. Jak tyto dva pohony na cestách kombinujete?

Automobil má tři jízdný režimy, výchozí AUTO eDrive, elektromobilní MAX eDrive a Save Battery. Výchozí režim využívám hlavně ve městě, kdy jezdím téměř výhradně na elektřinu, zvlášť užitečné je to v centru Prahy a v dopravních zácpách. Režim MAX eDrive je dobře využitelný mezi obcemi, případně na Jižní spojce a kombinuje jak elektrický, tak spalovací motor. Poslední režim je vhodný na dálnici, kdy během jízdy „dobije“ baterii, na kterou je pak zase možné jet ve městě.

Můžete pomocí mobilní aplikace ovládat vozidlo nebo některé jeho funkce vzdáleně?

Mobilní aplikaci používám a přehledně mi ukazuje stav dobití baterky, cenu i přibližný čas plného dobití. Výhodou je, že si mohu také naplánovat dobíjení během nízkého, tedy levnějšího tarifu. Je také možné vzdáleně auto předem vychladit v horkých dnech, případně zahřát v mrazech, což jako žena velmi oceňuji. Aplikace MINI mi ukazuje i lokalitu umístění vozidla a umožní najít nejbližší nabíjecí stanici.

Jaké vidíte výhody v použití plug-in hybridního vozu?

Vhledem k lokalitě mého zaměstnání i umístění objektů našich klientů vidím největší výhodu v možnosti zaparkování na modrých zónách v rámci celé Prahy. Ušetří mi to peníze a spoustu času při hledání možného místa k zaparkování. Také mohu jezdit bez dálniční známky a využívat (zatím stále dost volná) místa pro zaparkování elektromobilů, kde mohu vůz rovnou dobíjet.

Jak často svůj vůz nabíjíte a jaký zdroj využíváte?

Snažím se nabíjet každý všední den, kdy mě čekají schůzky po Praze, případně „dobíjím“ během jízdy na dálnici. Často také využiju dobíjecí stanici PRE, kde vlastním dobíjecí čip a spojím tak příjemné s užitečným a během schůzky nebo nákupu mohu auto dobít v nákupním centru. Využívám i PRE Charge mobilní aplikaci, kde jednoduše a rychle najdu volnou nabíjecí stanici v okolí.


Je těžké přejít z klasického benzínového motoru na plug-in hybridní vůz? Musela jste si zvyknout na jiný způsob ovládání?

Je třeba si při jízdě uvědomit, že čím lehčí nohu budete mít, tím ekologičtěji a úsporněji budete jezdit. Na to jsem si chvíli musela zvykat, zvlášť když jsem viděla spotřebu paliva po své první jízdě po D1 🙂 Jediné, na co jsem si ještě nezvykla je zavírání víka zásuvky po dobití. Téměř v 98 % jízd musím stále vystupovat z vozidla po nastartování a zavírat ji 🙂 Každopádně jsem ráda, že M2C jde cestou elektromobility a manažeři mohou využívat přednosti eko jízdy při služebních cestách. Jako marketér jsem také ráda, že je MiniCooper hodně vizuálně výrazný a zajímavý automobil a v kombinaci s našimi polepy vyvolává spoustu pozornosti u kolemjdoucích a ostatních řidičů. Mohu být hrdá na to, jakou značku a vizi tímto autem reprezentuji 🙂

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.