LR pixel

M2C Space ochránil unikátní sbírku obrazů Zdeňka Buriana

M2C Space ochránil unikátní sbírku obrazů Zdeňka Buriana

Společnost M2C přijala zcela mimořádnou nabídku na zabezpečení unikátní výstavy obrazů Zdeňka Buriana, jednoho z nejvýznamnějších představitelů ilustrace dobrodružné literatury, na loveckém zámečku Karlštejn u Svratouchu v Pardubickém kraji.

M2C použila pro zabezpečení výstavy vzácných obrazů, jejichž hodnota se pohybuje v řádu desítek milionů korun, unikátní chytrou technologii – vzdálený dohled M2C Space.

Před vstupem do výstavní galerie fyzická ostraha průmyslové divize společnosti M2C regulovala počet návštěvníků výstavy tak, aby v místnostech s obrazy nebylo v jednu chvíli víc než 15 osob. Na jednotlivé místnosti (celkem tři) a 67 vystavovaných obrazů pak dohlížel M2C Space se svými analytickými softwary. Jedna z funkcí, která byla v rámci zabezpečení použita, byla detekce změny objektů, v tomto případě obrazů. V praxi to znamenalo, že si operátor vzácná díla v analytice „označil“ a pokud by se některé z nich posunulo nebo zmizelo, tak se tím ihned detekoval alarm. Operátor dohledového centra sledoval kamery v místnostech s obrazy a v případě detekce změny objektu a následné aktivace alarmu, by dal podnět fyzické ostraze, která by na místě zasáhla.

Noční režim ostrahy byl nastaven na veškerý pohyb. Pokud by někdo v noci narušil vymezený prostor, tak by automaticky aktivoval alarm a operátor M2C Space by okamžitě kontaktoval zásahovou jednotku nebo Polici ČR. Na zámku byl rovněž jako záloha zabezpečení použit EZS pro detekci přítomnosti vstupu nebo pokusu o vstup narušitelem do hlídaného prostoru.
M2C Space též sledoval, zda fyzická ostraha na službu nastoupila. Ta totiž při nástupu na službu musela zavolat na M2C Space a teprve poté byly prostory výstavy prostřednictvím dálkového dohledu odkódovány. Pokud by fyzická ostraha na službu nepřišla, M2C Space by odkódování prostor nedovolil.

„Společnost M2C mě velmi mile překvapila svými službami na vysoké profesionální úrovni. Komunikace a provedení všech bezpečnostních opatření na výstavě děl ilustrátora Zdeňka Buriana proběhla hladce, bez jakýchkoliv komplikací. Specialisté M2C navrhli na místě praktická řešení a moderní způsoby zabezpečení výstavy. Nepřetržitá ostraha expozice byla zabezpečena moderní technologií vzdáleného dohledu M2C Space v kombinaci s denním dohledem fyzické ostrahy průmyslové divize M2C. Na slavnostní vernisáž výstavy se členové security dostavili v oblecích, což akci přidalo na celkovém dojmu. Po celou dobu tříměsíční výstavy jednala společnost M2C naprosto profesionálně a její služby bych doporučila všem, kteří hledají opravdu profesionální kvalitní přístup s využitím nejmodernějších technologií.“

Za pořadatele výstavy Viktorie Saviová, Event manažerka

Prostřednictvím analytických softwarů M2C Space monitoroval počet osob vstupujících a opouštějících expozici obrazů a poskytl tak provozovateli akce cenné marketingové informace o počtu a složení návštěvníků výstavy.

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.