LR pixel

„Jsme v úzkém kontaktu s inovátory a vývojáři“

„Jsme v úzkém kontaktu s inovátory a vývojáři“

Náš kolega Honza Čulík poskytl rozhovor pro Speciál DNES na téma TECHNOLOGIE. Dozvíte se například, po kterých technologických vychytávkách je nyní největší poptávka v rámci správy budov a kolik díky nim mohou klienti ušetřit. 

Jak vypadá v M2C proces vzniku nové technologie? Kde berete inspiraci?

Pohybujeme se v oblasti chytrých technologií a jsme v úzkém kontaktu s inovátory a vývojáři. Ale místo technologického hubu nás vidím více jako primárního uživatele již existujících technologií. Ty se snažíme neustále rozvíjet, přicházet s novými možnostmi jejich využití a posouváme je kupředu na další level. Inspirací pro další rozvoj jsou bezpochyby pilotní nasazení technologií do různých typů provozů. Jen tak nejlépe pochopíme, kde jsou slepá místa. Nedílnou součástí dalších myšlenek jsou i diskuse s klienty, na kterých vždy zazní mnoho zajímavých nápadů a podnětů.

Vaše M2C e-Reception zaznamenala významný posun v obslužnosti administrativních prostor, logistických centrech nebo i státních úřadů. Řekl byste, že lze tímto způsobem zcela nahradit lidského zaměstnance?

V případě administrativních budov umíme nahradit recepční do plné míry. Její funkce se snažíme neustále rozšiřovat a vylepšovat, tou nejnovější je možnost načítání covid pasu. V této oblasti jsme se zároveň zaměřili na náš poslední projekt – na autonomní ukládání a výdej došlé pošty a zásilek. Co se týče logistických center, tam zvládneme urychlit proces odbavení a registraci řidičů, kteří pouze ohlásí příjezd přes e-Reception a jsou ihned navigováni k místě nakládky. Systém nám už nyní funguje zcela bez lidské síly. Celkově jsme doposud zaznamenali přes 8 500 odbavených událostí.

Uvádíte na trh novou kompaktní verzi e-Reception, v čem vidíte její hlavní přednosti?

Její největší přednost je menší velikost a oživení grafického rozhraní. Dočkala se celkově nového designu dle aktuálních
trendů. Spolu s touto verzí přišla i nová verze mobilní aplikace, kde jsme zjednodušili celý proces na pouhá 3 kliknutí.
Soustředíte se hodně na chytré kamerové systémy ve spojení s analytickými softwary.

Jaké výstupy můžete klientovi nabídnout? Co je momentálně nejvíce zajímá?

Inteligentních funkcí, které jsme schopni nabídnout, je dlouhá řada. Umožňují nám sledovat různé formy podezřelého chování, dodržování interních předpisů jako BOZP, nespočet statistických funkcí od jednoduchého sčítání přes tvorbu
heatmap a mnoho dalšího. Když se zaměříme například na obchodní centra, tak zákazníky nejvíce zajímá, kdy se vše vrátí
do normálu, tedy do doby před covidem. Z tohoto důvodu je většina realizovaných instalací za loňský rok zaměřená primárně
na počítání zákazníků a s tím související komplexní reporting.

Můžete podrobněji přiblížit některé technologie využívané při správě budov?

V oblasti retailu jsme ve spolupráci s našimi dlouholetými partnery a klienty vyvinuli systém TrackSys, který provádí
kontrolu a revizi pokladních transakcí. Naši operátoři mají k dispozici na jediné obrazovce kamerový záznam, který odpovídá přesně době probíhající pokladní transakce a kopii účtenky. Oba zobrazené zdroje jsou interaktivní a díky tomu je kontrola transakcí mnohem efektivnější. Druhým příkladem z oblasti retailu je analytický SW s názvem Multi Camera Tracking. V principu sbíráme data z celého kamerového systému zákazníka. Přínosem tohoto nástroje je pak schopnost trasovat zákazníky napříč celou prodejnou a sledovat různá specifika nákupního chování. V současné době pracujeme také s roboty, kteří dnes dokáží automatizovaně uklízet průmyslové a logistické haly, ale i pasáže obchodních center nebo retailových jednotek. Novější modely zvládají roznášet nebo sklízet občerstvení či nádobí a ovládají i základní komunikaci se zákazníky.

Dá se vyčíslit, kolik jste schopni vašim klientům ušetřit využitím automatizace a moderních technologií?

Každá implementace nové technologie má svá specifika, a proto se praktický u každého projektu taková úspora liší. Obecně ale můžeme říct, že se lze pohybovat mezi 10-30 %.

Co je pro vás osobně největší výzvou ve vašem oboru?

Osobně chci držet trend, který jsme si v rámci rozvoje a implementace technologií nastavili. Hledat nové výzvy, nová řešení, která budeme schopni realizovat u našich zákazníků.


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.