LR pixel

Jak se vypořádat s havarijními situacemi ve vaší nemovitosti: Kdy a jak kontaktovat opraváře a správně řešit problémy

Jak se vypořádat s havarijními situacemi ve vaší nemovitosti: Kdy a jak kontaktovat opraváře a správně řešit problémy

Havarijní situace si nevybírají, kdy a kde se stanou. Únik plynu, výpadky elektřiny nebo havárie vody mohou přijít bez varování a představovat závažná rizika pro váš domov i bezpečnost. Abyste minimalizovali možné škody, je důležité být připravení na rychlou a odpovědnou reakci. Ochraňte sebe, své kolegy a rodinu tím, že budete věnovat pozornost varovným signálům a přijmete opatření při prvním podezření na nebezpečí. Jaké nejčastější havarijní situace mohou nastat? 

 

 Havárie plynu – včasná reakce může zachránit životy 

Únik zemního plynu představuje značné nebezpečí, někdy dokonce i ohrožení života. Existuje riziko otravy oxidem uhelnatým, nebo dokonce výbuchu. Aby se těmto situacím předešlo, přidávají energetické společnosti do zemního plynu methylmerkaptan, díky kterému je plyn snadno rozpoznatelný díky charakteristickému zápachu podobnému zkaženým vejcím nebo síře. Pokud máte podezření na únik plynu, postupujte prosím následujícím způsobem: 

  • Okamžitě vypněte veškeré spotřebiče napojené na plyn nebo rovnou uzavřete plynové potrubí. 
  • Bezpečně opusťte postiženou oblast a okamžitě zavolejte na dispečink plynáren, aby závadu odstranili. 
  • Vyvarujte se jakýchkoli činností, které by mohly zažehnout jiskru nebo plamen, a tím potenciálně vyvolat výbuch. 

 

Bezpečnostní opatření v případě úniku plynu jsou zásadní pro ochranu vašeho zdraví a života, proto je důležité jednat zodpovědně a okamžitě, pokud se s tímto nebezpečím setkáte. 

 

Havárie vody – dobrý instalatér to jistí 

Prasklé vodovodní potrubí, protékající toaleta, porouchaná myčka nebo pračka – pokud se někdy setkáte s podobnými problémy, pravděpodobně se nevyhnete využití služeb opraváře myček, praček nebo zkrátka dobrého instalatéra. Poruchy těchto spotřebičů mohou způsobit únik vody do interiéru vašeho objektu. Pamatujte, že v některých případech může voda způsobit riziko úrazu elektrickým proudem, proto je důležité neprodleně vypnout elektrické jističe. Pravidelná údržba těchto spotřebičů a sledování jejich stavu vám může ušetřit čas i peníze na opravách. 

 

Havárie elektřiny – ztráta energie vyžaduje promptní řešení 

Někdy se může stát, že například v důsledku vichřice dojde k rozsáhlému výpadku elektrické energie. Měli byste výpadek nahlásit distributorovi elektřiny, který se postará o co nejrychlejší obnovu dodávky. V případě, že k podobné havárii dojde ve vašem bytovém domě, může to být způsobeno jinými příčinami. Například vlivem elektrického přetížení může dojít k vypnutí jističe. V takovém případě byste ho měli zkontrolovat, a pokud je přístupný, můžete ho sami nahodit. Pokud situaci nemůžete vyřešit svépomocí, vyhledejte pomoc elektrikáře pohotovostní služby. 

 

Tip: Přečtěte si náš článek Termokamery využíváme i pro zabezpečení perimetru a ochrany před zahořením 

 

Bez elektřiny v bytě? Možná příčina jsou vadné elektrické spotřebiče 

Dalším možným důvodem výpadku elektrického proudu mohou být problémy s elektrickými spotřebiči. Zkrat může způsobit vadný elektrický spotřebič, ale i přepálení žárovky. Opět – v případě, že nejste schopní vyřešit problém s elektřinou sami, neváhejte kontaktovat odborné opraváře, jako jsou například opravář televizorů nebo opravář elektrické trouby. Vyhledání kvalifikované pomoci vám pomůže rychle identifikovat a odstranit závady, čímž zajistíte bezpečný návrat k normálnímu provozu elektřiny ve vašem objektu. 

 

Buďte připravení na vše 

Ujistěte se, že jste obeznámení s nouzovými čísly (jednotné evropské číslo tísňového volání je 112) a místními postupy, abyste byli připravení čelit jakékoli nečekané situaci. Když situace přesahuje vaše schopnosti, neváhejte využít služeb odborných techniků a opravářů. Buďte při zajišťování bezpečnosti svého domova či jiného objektu opatrní a předejděte potenciálním rizikům, která mohou zasáhnout váš život a majetek.  

 

Tip: Přečtěte si náš článek Vzdálený dohled Space mění pohled na správu budov. 

 

Údržbové řešení nejen pro komerční objekty 

My v M2C jsme váš ideální partner pro komplexní správu nemovitostí, a to nejen pro komerční, ale i rezidenční objekty. Naše služby integrovaného facility managementu zvýší úroveň bezpečnosti vaší nemovitosti. Nabízíme špičková a přizpůsobitelná bezpečnostní řešení, včetně fyzické ostrahy a dohledu, kvalifikovaného personálu a rychlé reakce na mimořádné události. S naším dohledovým centrem Space budete mít váš objekt pod kontrolou 24/7. 

 

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.