LR pixel

Fyzická ostraha vs. vzdálený dohled

Fyzická ostraha vs. vzdálený dohled

Tento článek se zaměřuje na porovnání fyzické ostrahy a vzdáleného dohledu v oblasti zabezpečení objektů a majetku. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých přístupů? Jaký typ zabezpečení je pro vás nejvhodnější? Na tyto otázky si odpovíme v následujícím textu.

Výhody a nevýhody fyzické ostrahy

Nespornou výhodou je fyzická přítomnost hlídače, která může případné narušitele objektu odradit. Lidé se také cítí bezpečněji, když je přítomná nějaká kompetentní osoba, která má ostrahu stavby na starosti. Jsou si vědomi skutečnosti, že pomoc je vždy nablízku. Nevýhodou jsou vysoké náklady. Zaplacení strážců může být drahé, zejména pokud je potřeba zajistit nepřetržitý dohled. Ostraha také může udělat chybu nebo nereagovat správně v nouzové situaci, což může mít vážné následky.

 

Výhody a nevýhody vzdáleného dohledu

Vzdálený dohled může být mnohem levnější než fyzická ostraha, a to zejména v případě, že se jedná o objekty s větší plochou a rozsáhlými prostory. Tento způsob může zajišťovat nepřetržitý dohled, což znamená, že je možné monitorovat situaci 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Za nevýhodu můžeme označit například závislost na internetovém připojení. Existuje zde riziko výpadků připojení nebo útoků hackerů, kteří by mohli zneužít internetových bezpečnostních děr. Ačkoli je vzdálený dohled schopen poskytnout okamžitý přehled o situaci, chvíli trvá, než se na místo dostaví fyzická osoba nebo policie, kteří by situaci mohli zajistit.

 

Kombinace fyzické ostrahy a vzdáleného dohledu

V mnoha případech se může jednat o velmi efektivní způsob ostrahy objektů a majetku. Existuje několik důvodů, proč je výhodné kombinovat tyto dvě metody.

  • Vzdálený dohled může eliminovat slepá místa, která by mohla být předmětem vykradení nebo poškození. Fyzická ostraha pak může být účinná při rychlé reakci na situace, které nejsou detekovatelné kamerami nebo senzory.
  • Můžete snížit počet nákladných fyzických strážců, kteří jsou potřeba k ostraze objektu, a současně zachovat kvalitu a efektivitu zabezpečení.
  • Každá metoda má své silné a slabé stránky. Kombinace těchto dvou možností dovoluje využít jejich přednosti a minimalizovat nedostatky.

 

Nové technologie a trendy v zabezpečení

V oblasti zabezpečení objektů se stále objevují nové technologie a trendy, které pomáhají zlepšovat úroveň bezpečnosti a ochrany majetku. O co se například jedná?

 

  • Biometrické zabezpečení, které umožňuje jednoduchou a bezpečnou identifikaci osob. Řízení přístupu pomocí metody biometrického rozpoznávání (např. rozpoznávání obličeje, otisků prstů apod.) má smysl zejména ve velkých komerčních i obytných budovách.
  • Internet věcí (IoT) – jedná se o systém vzájemně propojených výpočetních zařízení, mechanických a digitálních strojů, které jsou opatřeny jedinečnými identifikátory (UID) a schopností přenášet data po síti, aniž by vyžadovaly spojení mezi lidmi. Například senzory mohou detekovat pohyb v určité oblasti a automaticky spustit záznam z kamery.
  • Cloudové zabezpečení, které ukládá záznamy z kamer a dalších zařízení do cloudu. K datům a jejich správě pak máte snadnější přístup.
  • Umělá inteligence (AI) zase může pomoci zlepšit zabezpečení budov tím, že dokáže rozpoznat neobvyklé aktivity, které by mohly signalizovat nebezpečí (třeba detekovat podezřelý pohyb na kamerovém záznamu).
  • Smart zabezpečení představuje možnost vzdáleného monitorování a řízení bezpečnosti objektu pomocí chytrých zařízení, jako jsou telefony nebo tablety.

 

Potřebujete s bezpečností poradit?

Náš tým bezpečnostních expertů zajistí komplexní zabezpečení vašeho objektu, ať už se jedná o zabezpečení garáže, bytu či jiného typu budovy. Nabízíme jak služby fyzické ostrahy majetku i osob, tak využití moderních technologií a kamerových systémů. Dohlédneme na váš objekt i na dálku prostřednictvím dohledového centra Space. Kontaktujte nás hned teď a nechejte zabezpečení na proškolených profících.

 

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.