LR pixel

5 důvodů, proč je M2C e-Reception budoucností automatizace vstupu do objektů

5 důvodů, proč je M2C e-Reception budoucností automatizace vstupu do objektů

Budoucnost je vlastně každý další den po tom dnešním a s ní přichází potřeba neustálého zkoumání a vývoje v rámci technologií. Snažíme se jít cestou automatizace výrobních procesů, abychom nejen ušetřili pracovní sílu nebo finance, ale také zefektivnili a zrychlili jejich průběh. Je ovšem přínosné automatizovat i nevýrobní procesy, jako například recepční služby, vrátnice nebo obecně kontrolu vstupu do objektů?

Ještě než se dostaneme k samotným 5 důvodům, představíme si v krátkosti, co vlastně M2C e-Reception je. Jedná se o unikátní technologické zařízení vyvinuté společností M2C, které pomůže automatizovat a urychlit služby recepce či plně nahradit stávající fyzickou recepční. Díky propojení s přístupovým systémem budovy dokáže návštěvě, po načtení QR kódu nebo dokladu, vydat naprogramovanou přístupovou kartu nebo jiné médium a zároveň návštěvu eviduje v systému. A proč je tedy M2C e-Reception vhodným zařízením pro automatizaci objektů?

1. Přizpůsobitelnost

Jak bylo již zmíněno v předchozím odstavci, M2C e-Reception se dokáže napojit na přístupový systém budovy, díky čemuž může při evidenci naprogramovat přístupové médium na konkrétní vstupní trasu. To ale není jediný aspekt přizpůsobitelnosti. Zařízení lze jak hardwarově, tak softwarově přizpůsobit komplexním požadavkům klienta a tím předejít větším zásahům do bezpečnostních procesů, které jsou v objektu již zaběhlé.

2. Snadné ovládání

Tento obrázek nemá žádný popisek

Při vývoji takového zařízení je nutné uvažovat tak, aby použité rozhraní bylo dostatečně user-friendly, nebo-li aby jej dokázal ovládat každý. Zařízení M2C e-Reception se ovládá pomocí dotykového displeje a uživatelské rozhraní je přehledné a jednoduché, takže se v něm nikdo neztratí.

3. Komplexní služba

Automatizace recepce nebo vrátnice zahrnuje nahrazení nejen evidence vstupů, ale vytvoření komplexního řešení, které nahradí i ostatní procesy jako ohlášení dopravců kurýrních služeb, předávání informací o BOZP, interní komunikace a různé administrativní úkony. Tyto náležitosti zvládne M2C e-Reception svými funkcemi zcela nahradit a případně jejich formu vylepšit. Příkladem je zmíněné BOZP, které je možné převést do elektronické podoby a v zařízení jednoduše odsouhlasit jeho přečtení. Navíc se stále vyvíjí nové funkce, které se přizpůsobí dalším úkonům.

4. Úsporné řešení

Velkou výhodou a důležitým aspektem automatizace objektu je také úspora provozních nákladů. Služba M2C e-Reception je reálně nastavena tak, aby dokázala snížit provozní náklady na recepční, příp. vrátní služby o atraktivní částku při zachování funkcí a procesů, které tyto pozice plní.

5. Podpora

Vždy je dobré mít záchytný bod, který je možné v případě nouze využít. Služba M2C e-Reception zahrnuje, mimo servisní podporu, také napojení na dohledové centrum M2C Space, s jehož vyškoleným operátorem je možné se v případě jakéhokoliv problému spojit. M2C Space také může sloužit jako dálkový dohled nad objektem a spojením těchto dvou služeb pomoci k zajištění vyšší bezpečnosti.

M2C e-Reception je komplexní řešení, které je atraktivní pro širokou škálu typů budov jako administrativní, průmyslové, logistické areály, hotely, apod. Pokud Vás tento článek zaujal nebo se chcete pobavit o M2C e-Reception, zanechte komentář nebo napište na m.cihak@m2c.eu.

 

 

 

 


Kontaktujte nás

Zaujaly vás naše služby? 
Rádi pro vás vytvoříme řešení na míru vašich potřeb.

Kontaktní formulář

Zadejte název své firmy nebo IČO

nebo

Položky označené * jsou povinné.