CZ| EN| SK| PL| BG

Igor Timko z No Name na návštěvě M2C Space

V rubrice „Okénko M2C Space“ dnes mezi námi vítáme velmi vzácného hosta, frontmana veleúspěšné slovenské skupiny No Name, Igora Timka. Igor je 100% profesionál, který co slíbí, to také dodrží. I přes svůj nabitý kalendář si udělal čas na návštěvu a krátký rozhovor v prostorách M2C Space.


Ahoj Igore, díky, že jsi přijal naše pozvání a na úvod se nemůžu nezeptat.

No Name je dnes zavedená značka. Jak vůbec vznikl název skupiny No Name?

Úplne pragmaticky, jednoducho sme nemali nazov. Pisal sa rok 1996 a my sme sa ako mladí študenti prihlasili na suťaž autorskej pôvodnej piesne…. Dodnes tento autorský festival funguje, volá sa KZP – Košický Zlatý Poklad. Dnes mu predsedáme ako porotcovia :-)


Kdo tě přivedl k hudbě?

Moji rodičia… narodili sme sa v časoch, kedy náš otec hrával svadby a zábavy a kedy sa v našich rodinách spievavalo každý víkend, na oslavách, pri každej príležitosti.


Bydlíš na Slovensku. Jak často se vracíš domů?

Na Slovensku som doma a tomuto faktu odpovedá aj moja mobilita.Vraciam sa domov zakaždým, keď to čo i len trošičku ide.
80% koncertných aktivít máme v ČR, takže lietadlo, vlaky, autom, aj keď autom najmenej rád. Spravidla je to tak, že od štvrtka do nedeľného obeda hrávame a od nedele do štvrtka sme otcovia, manželia, pedagógovia, atď.


Hodně času trávíš mezi koncerty na cestách. Jak to zvládáš?

Sám neviem :-)


Jak vypadá běžný den profesionálního zpěváka?

Ani jeden deň v roku nieje taký istý. Každé ráno inokedy vstávaš v nadväznosti na okolnosti, kde v daný deň koncertuješ, akú musíš prekonať vzdialenosť. Od kedy do kedy sú na hoteli raňajky, kedy štartuje koncert.


Co tě baví víc, práce ve studiu, skládání, nebo koncerty?

Všetko vnímam, jako intenzívnu súčasť našej práce, ktorá ma neuveriteľne baví. je to prudko kreatívne prostredie, kde vznikajú piesne, popevky, slogany, básne, kde myšlienky majú úplnú slobodu.
Milujem toto prostredie, kde si sám sebe pánom, aj keď mnohokrát aj sluhom :-)


Vzpomeneš si na první píseň, kterou jsi složil?

Áno, volala sa „Kôj kamoš“ a predstavovala nevybitú pubertálnu a nezvladateľnú energiu, ktorú má každý mladý človek nutkanie dostať zo seba von. 


Jak dlouho trvá vytvořit nové album?

Je to zakaždým inak. Niekedy, keď sme nemali rodiny, sme boli schopní odísť do štúdia na mesiac a tam zavretí točiť a žúrovať non stop. Dnes je to iné, le v tom je tá krása, že nás zakaždým k sebe pritiahne hudba. bez ohľadu na to, v akej chvíli, situácii sa nachádzame.


Jakou píseň z repertoáru skupiny No Name máš nejraději?

Všetko sú to naše deti, nikdy nemôžeš ako autor povedať táto áno, a táto nie. Každá má svoje miesto, význam. Je to jednoducho obrovská mozaika, kde každý kamienok musí a mal byť.

Kde bereš inspiraci pro skládání písní?

Mám rád tvrdenie, že žijeme to, čo spievame, a spievame to, čo žijeme. Inspirujeme sa teda životom samým. Stačí načúvať a život Vám našepkáva toľko úžasných príbehov.


Skupina No Name má na kontě další velký úspěch! Složil jsi titulní píseň k novému českému filmu Poslední Aristokratka. Novinka s názvem „I prokletí může být štěstí“ je první českou písní slovenské kapely. Jak dlouho vznikala?

Toto bola taká výnimka, dopoludnia sme videli film, a k večeru som už chalanom oznamoval, že mám slogan, akým celý príbeh poňať. Keď to chalani odklepli, už to šlo doslova samé. Nejaké skúšky, demo, odklepnutie v Prahe u producentov, a následne štúdio už na ostro.


Loni jste vystoupili na vánočním večírku M2C v Hard Rock Cafe a večer to byl více než podařený. Úžasná atmosféra, skvělé písničky, všichni si večírek užili a dodnes na něj vzpomínají. Blíží se podzim a s ním celá řada firemních akcích. Mají zájemci o vystoupení No Name vzhledem k vytíženosti kapely vůbec šanci? A co mají udělat, aby se na ně usmálo štěstí a na svém večírku či jiné firemní akci kapelu No Name měli? 


Na našich stránkach máme oficiálne kontakty na náš management. Je nutné napísať, zavolať, ak sa nájde termín a vhodné podmienky pre vystúpenie, myslím, že sa dohodnúť dá. Je ale pravda, že náš kalendár sa úplne bežne zjednáva dva roky vopred. Tie najzásadnejšie termíny určite.


Jaký je nejbližší program skupiny No Name?


Pomaly sa chystáme na nový album, nedávno sme odpremiérovali song napísaný pre Terezu Maškovú, duet s Karlom Gottom, nedávna premiéra Poslední aristokratka. Bolo toho neúrekom. Máme v kapele ďalšiu vlnu malých detí, máme ich dovedna 11 a čakáme 12-te. Neviem, kedy chalanov naženiem do štúdia :-)


Povídáme si v prostorách M2C Space, kde využíváme nejmodernější technologie a analytické softwary pro vzdálenou kontrolu a ovládání technologií a energií klienta, ochranu jeho majetku a minimalizaci jeho ztrát. Jak se ti možnosti využití našich technologií líbily? Jsi příznivcem moderních technologií a používáš je i v běžném životě?

Určite áno, aj keď verše a texty si písať do mobilu neviem predstaviť. No akurát mi napadlo, že vaša technológia by určite zefektivnila kontrolu a vyhodnocovanie dochádzky u nás na škole, kde učím, či je to Konzervátorium, alebo Akadémia Umenia, všade sa dá uplatniť inteligentné riešenie vašich nápadov. Gratulujem, je to už súčasnosť !!!!

Igore, díky, že jsi si udělal ve svém nabitém programu čas na rozhovor u nás v M2C Space a všichni přejeme tobě a celé kapele No Name vše nejlepší, hodně úspěchů a krásných písniček, kterými děláte posluchačům už léta radost.Kontakt

Kontakt pro firmy

Provozovna a doručovací adresa


M2C

Vladislavova 17, 110 00, Praha 1

Recepce společnosti: +420 730 808 887 
(PO-PÁ 8:00 – 16:00)

Obchodní oddělení: +420 725 930 112obchod@m2c.eu
(PO-PÁ 8:00 – 16:00)

Mezinárodní obchodní oddělení: sales@m2c.eu

Kontakt pro média: marketing@m2c.eu

Pověřenec pro ochranu osobních údajů: cz.dpo@m2c.eu

Vaše podněty a připomínky zasílejte na emailovou adresu: interniaudit@m2c.eu

Datová schránka: dzfcjki

Personální a náborové oddělení

Vladislavova 17, 110 00, Praha 1 (5. patro)

 

BEZPLATNÁ LINKA PRO UCHAZEČE O PRÁCI
800 111 112
(PO-PÁ 08:00-16:00)


Náborová recepce: +420 601 157 100
(PO-PÁ 8:00-16:00)


E-mail: prace@m2c.eu

Personální administrativa:
+420 255 723 611
(PO-PÁ 8:00-16:00)

Kontakt

Personální a náborové oddělení

POZOR!
NOVÁ ADRESA PERSONÁLNÍHO A NÁBOROVÉHO ODDĚLENÍ!

Vladislavova 17, 110 00, Praha 1 (5. patro)

Recepce společnosti: 

Tel.: +420 607 038 628

Obchodní oddělení: 

Kontakt pro média: 

Pověřenec pro ochranu osobních údajů: cz.dpo@m2c.eu

Vaše podněty a připomínky zasílejte na emailovou adresu: 

Datová schránka: 

Jak se k nám dostanete pomocí MHD

Metro B, Tramvaje č. 6, 9, 18, 22
stanice Národní třída

 

BEZPLATNÁ LINKA PRO UCHAZEČE O PRÁCI
(08:00-18:00) 800 111 112

 

E-mail:
prace@m2c.eu

Personální administrativa:
+420 255 723 611

...
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace